Forum  Strona Główna
www.apu.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Odszkodowanie z PZU za zwichnięcie barku

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Odszkodowania - wasze pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Waldi

PostWysłany: Wto Paź 17, 2006 4:36 pm    Temat postu: Odszkodowanie z PZU za zwichnięcie barku Odpowiedz z cytatem

Witam
W marcu br, będąc w domu miałem drobny wypadek w trakcie którego zwichnąłem lewy bark.
Bark został mi nastawiony w Pogotowiu, a później był gips, przez prawie 3 tygodnie i rehabilitacja. Wszystko to trwało prawie 5 miesięcy i przez ten czas byłem na zwolnieniu lekarskim. Na całe szczęście bark rusza się już prawie tak samo jak przed wypadkiem.
Ponieważ mam grupowe ubezpieczenie w PZU z zakładu pracy wystąpiłem o odszkodowanie.
Właśnie otrzymałem informację o tym, że przyznano mi 4% uszczerbku na zdrowiu. Dodam może, że bark ten nigdy wcześniej nie był zwichnięty a ja jestem prawo ręczny.
Czy może mi ktoś powiedzieć, czy uszczerbek na zdrowiu jest faktycznie tak mały???
Wydawało mi się, że zwichnięcie barku powinienem dostać więcej. Tym bardziej, że jak slyszałem, przy kolejnym zwichnięciu dopiero mogą być poważne problemy.
Będę wdzięczny za wszelkie informacje na ten temat.

Pozdrawiam
Waldi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zespół APU
Site Admin

PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 10:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w sprawi barku tabele ZUSu mówią:

Bark
104.Przewlekłe zmiany stawu barkowego - w zależności od stopnia ograniczenia funkcji i przykurczu
prawy 5 - 30
lewy 5 - 25

105.Zastarzałe nieodprowadzone zwichnięcie stawu barkowego - w zależności od zakresu ruchów i ustawienia kończyny
prawy 20 - 30
lewy 15 - 30

106. Nawykowe zwichnięcia barku potwierdzone dokumentacją medyczną
prawy 25
lewy 20

107. Staw cepowy w następstwie pourazowych ubytków kości - w zależności od zaburzeń funkcji
prawy 25 - 40
lewy 20 - 35

Uwaga: Staw wiotki z powodu porażeń ocenia się według norm neurologicznych.

108. Zesztywnienie stawu barkowego:
 a) w ustawieniu czynnościowo korzystnym (w odwiedzeniu około 70°, antepozycja 35° i rotacja zewnętrzna około 25°) w zależności od ustawienia i funkcji
prawy 20 - 35
lewy 15 - 30

b) w ustawieniu czynnościowo niekorzystnym
prawy 40
lewy 35

109. Bliznowaty przykurcz stawu barkowego w zależności od zaburzeń czynności stawu
prawy 5 - 15
lewy 5 - 10

110. Uszkodzenie barku powikłane przewlekłym zapaleniem kości, obecnością ciał obcych, przetokami i zmianami neurologicznymi ocenia się według pozycji 104-109, zwiększając stopień stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu - w zależności od stopnia powikłań i upośledzenia funkcji
prawy 5 - 35
lewy 5 - 25

111.Utrata kończyny w barku
prawa 75
lewa 70

112.Utrata kończyny wraz z łopatką
prawa 80
lewa 75

oczywiście tak mówią tabele ZUSu PZU może mieć inne wartości jednak będą one zbliżone - proszę zorirntować się w swoim stanie zdrowia w stosunku do powyższych pozycji a wiele rzeczy się Panu wyjaśni.
4% to według mnie trochę mało - oczywiście wszystko zależy od pozostałości po urazie i ograniczeń w stawie.
022 854 10 03
Powrót do góry
Waldi

PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 9:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki bardzo za odpowiedź.
Z tego, co zrozumiałem z przedstawionych danych, wniosek jest prosty.
Najlepiej zaraz po zwichnięciu pędzić po odszkodowanie. Wtedy bark jest w najgorszym stanie i najwięcej można dostać.
Niestety, ja zrobiłem ten błąd, że zgodziłem się na 4-miesięczną rehabilitację. Widzę, że moje wyrzeczenia i narażanie się na ujemne skutki tak długiego zwolnienia z pracy, nikogo nie obchodzą a już z całą pewnością nie ubezpieczyciela. Nieważne, że ktoś w tym kraju robi wszystko żeby wrócić do pracy w jak najlepszej formie. Lepiej traktowani są Ci, którzy mają rehabilitację daleko w d... . Najwyraźniej nasze Państwo woli dać rentę niż docenić tego kto za wszelką cenę chce wrócić po urazie do pełni sił i dalej pracować. Muszę powiedzieć, że to bardzo przykre.
Co prawda, bark mam prawie w pełni sprawny, ale za to odszkodowanie będzie parodią.
Trzeba mi było iśc najpierw po odszkodowanie a później na rehabilitację.
No cóż człowiek uczy się całe życie...
Pozdrawiam wszystkich, a z mojej lekcji sami wyciągnijcie wnioski
Waldek
Powrót do góry
Zespół APU
Site Admin

PostWysłany: Pią Paź 20, 2006 7:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie do kończa jest tak jak Pan twierdzi. Trochę na opak Pan to zrozumiał. Odzszkodowanie w takich przypadkach jak Pański nalzęy się po zakończeniu leczenia i wtedy dopiero jest rozpatrywane, więc jeśłi leczenie zakończyło się sukcesem należy się z tego pwodu jedynie cieszyć - natomiast z Pana posta bije nutka goryczy - a zupełnie niepotrzebnie - bo wysokość odszkodowania jaką Pań dostanie w stosunku do tego co by Pan otrzymał nie zrekompensowała by Panu bólu i cierpienia na jakie są narażone osoby z uszkodzonymi barkami - niech i Pan wirzy na słowo.
Życzę zdrowia i powodzenia
022 854 10 03
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Odszkodowania - wasze pytania Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: